2014 Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı

2014 Kyk Yurt Sonuçları Açıklandı

2 93

Binlerce gencin beklediği 2014 kyk sonuçları  31.08.2014 tarihinde açıklandı.Üniversiteye yeni başlayacak ve hali hazırda öğrenci olan gençler kredi yurtlar kurumunun sağladığı yurt , kredi ve burs hizmetlerine internetten başvurabiliyordu.Bu başvuruları yapan kişiler , başvuru sonuçlarını bugünden itibaren Kyk’nın sitesinden öğrenebilirler.

2014 Kyk Yurt , Kredi , Burs Sonuçları İçin Tıklayınız : https://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html  (yoğunluk nedeniyle geç açılabilir)

Kyk Öğrenim Kredisi ve Bursu Arasındaki Fark Ne ?

Kredi Yurtlar Kurumunun sağladığı burs , ihtiyaç sahibi öğrenci ve öğrenci adaylarına verilen yardım parasıdır.Bu para belli bir not ortalamasının üzerinde kalmak şartıyla geri ödemesizdir.

Kredi ise , herkesin başvuracağı bir öğrenim kredisidir.Bu verilen paraya ilişkin alıcı kişilerle sözleşme yapılır.Mezuniyet tarihinden 2 sene sonra , beyaz eşya endeksine göre hesaplanan faiz bedeli ile taksitli şekilde geri ödenmesi istenir.Yurt içinde okuyan ve ikamet eden 18 yaşını doldurmuş Türk Vatandaşlarından kredi için kefil istenmez.Fakat KKTC dahil yurt dışında okuyan ya da ikamet eden tüm Türk Vatandaşlarından , çalışan 2 kefil istenir.Burs ve kredi miktarları aynıdır.Biri geri ödemesiz , diğeri de geri ödemelidir.

2014 – 2015 Kyk Yurt Ücretleri Ne Kadar ?

Bunun için en sağlıklı bilgiyi başvuracağınız yurdun müdürlüğünden alabilirsiniz.Fakat geçen sene Ocak ayından itibaren uygulanan yurt ücreti aylık 210 TL ‘dir.Bu ödeyeceğiniz miktar barınma ve yemek masraflarınızı içermektedir.Yurdunuzdan alacağınız yemek fişleri ile , sabah ve akşam yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kyk yurtları , öğrenim bursu ve kredisi hakkında sormak istedikleriniz varsa , yorum kısmına yazabilirsiniz.Şimdiden herkerse hayırlı olsun.

2014 Pomem Alımları Ne Zaman ?

2 Yorum

    • Yazıda da belirttiğimiz gibi ; şuan herkes 2014 kyk sonuçlarını öğrenmek için siteye akın etmiş durumdaBu nedenle de Kyk’nın sitesine geçici olarak erişilemiyor veya çok geç açılıyor olabilir.Stres yapmadan tekrar deneyiniz.Yoğunluk azaldıkça , site düzelmeye başlayacaktır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.