2015 YGS Soruları İndir

2015 YGS Soruları İndir

0 772

Milyonlarca gencin, aylarca çalışarak hazırlandığı YGS yani Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (eski adıyla ÖSS) bugün yani 15 Mart 2015 tarihinde gerçekleşti. Kimine göre zor kimine göre kolay olan bu sınavda, herkesin emeğinin karşılığını alacağına eminiz. Genel kanı Türkçe sorularının uzun ve karmaşık olmasıydı. Türkçe testine fazla zaman harcayan öğrenciler, diğer derslerin testlerine zaman yetiştirememekten yakınmaktadır.

ÖSYM geçen senelerde aldığı karara göre, sınav sonuçları açıklanmadan YGS sorularının sadece rastgele %20’sini açıkladı. Sınav bitiminden itibaren, ÖSYM resmi sitesinde 2015 YGS Sorularını indirmeye açmıştır. Fakat tüm adayların birden yüklenmesi sonucunda, sistem yavaşlayıp, çökme noktasına gelmiştir. Bu nedenle bir çok kişi sorulara hala ulaşamamıştır.

Bu sebeple uzun uğraşlar sonucu Tonla Bilgi olarak soruları indirmeyi başardık. En aşağıdaki linke tıklayarak 2015 YGS Sorularını indirebilirsiniz.

Herşeyden önce YGS v.b. sınavların tam olarak bilgiyi ölçemediği bir gerçek. Heyecan, stres gibi bir çok unsur adayların sınavdaki performansını etkileyebilmektedir. Çevremde bir sürü iyi üniversitelerin iyi bölümlerinden mezun olmuş kişiler işsiz gezmekte ya da düşük ücretlerle çalışmaktadır. Bu nedenle üniversiteden daha çok insanın kendisini geliştirmesi önemlidir. YGS’yi, LYS’i bir amaç olarak değil bir araç olarak görün. Burada siz değerli velilere büyük önem düşüyor. Siz çocuğunuza yüklendikçe, çocuğunuzun başarı verimini düşürmektesiniz. Bu nedenle çocuklarınızı ne fazla rahat bırakmalı ne de çok sıkmalısınız. Son olarak çocuğunuz başarısı ya da başarısızlığı aynı zamanda siz velilerin de başarısı ya da başarısızlığıdır.

2015 YGS Soruları İndir

2015 YGS Soruları Alternatif Link

YGS sorularının tüm hakları ÖSYM’ye aittir.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.