Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak ? (2014)

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak ? (2014)

1 40

[ads1] En önemli vatani görevlerden biri olan askerlik hizmetini yapmaya gidecek binlerce gencin aklında ” bedelli askerlik ne zaman çıkacak ? “sorusu vardı.Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra daha da netleşen bedelli askerlik uygulaması hakkında ki son detayları sizlerle paylaşacağız.

Eski Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Köşk’te verdiği veda resepsiyonunda gazetecilerin bedelli askerlik hakkımdaki sorularına “Çıkıyor, az kaldı bekleyin” şeklinde cevap verdi.Bu durumda artık bedelli askerliğin çıkmasına kesin gözle bakılabilir.Bu durumda bedelli askerliğin en erken Kasım 2014 , en geç ise Ocak 2014’te çıkması bekleniyor.

Bir önceki bedelli askerlik ücreti olan 30 bin tl’nin asker adaylarına çok fazla gelmesinin ardından , yapılan açıklamalar neticesinde , bedelli askerlik bedelinin maksimum 20 bin tl olacağı öğrenildi.

Bedelli askerlik resmi olarak çıktı. 28 Yaşında tüm asker adayları bedelli uygulamasından 18.000 TL’ye faydalanabilecek. Başvurular için son gün 2015 Şubat ayıdır. Başvuru sırasında şubeyi gidip gerekli formu doldurduktan sonra, bankaya giderek ücreti yatırıyorsunuz. Daha sonra dekont ile beraber askerlik şubesine tekrar geliyorsunuz ve askerlik işleminiz tamamlanıyor.

Bedelli Askerlik Başvuru İşlemleri

1 Yorum

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.