Bitkisel Uçuk Tedavisi

Bitkisel Uçuk Tedavisi

0 282

[ads1] Latincede herpes simplex olarak bilinen uçuk , belkide insanları en rahatsız edici hastalıklardan birisidir.Uçuk aslında bir virüsdür ve genetik olarak her insanın DNA’sında bulunur.Fakat metabolizmamız bu virüsle sürekli savaş halinde olduğu için , bu virüs açığa çıkamaz.Bazı durumlar vardır ki , işte bizim tabir ettiğimiz şekilde “uçuk çıktı” olayında , bu virüs metabolizmamızı yenerek kendini açığa çıkarır.Tonla bilgi olarak sizler için uçuğun nedenlerini ve bitkisel uçuk tedavisi yöntemlerini araştırdık.

Uçuk Neden Çıkar ?

Yukarıda da yazdığım gibi uçuk her insanın vücudunda olan bir virüstür.Bu virüs genellikle metabolizmamızın zayıf olduğu zamanları kollayarak açığa çıkar.Yani , hasta ve halsiz olduğumuzda uçuk hastalığı ile daha fazla karşılaşırız.Buna ek olarak stresli , sinirli ve üzgün olduğumuz zamanlarda da yine uçuk peşimizi bırakmamaktadır.

Uçuk , 1 gün öncesinden kendini belli edebilir.Çıkacağı yerde kızarıklık , kaşıntı v.b. durumlar oluşabilir.Vücudunuzda (özellikle dudak çevresinde) bu tip kızarıklıklar ve kaşıntılar oluşuyorsa , uçuk çıkmaması için bazı önlemler alabilirsiniz.Bunlardan biri de vitamin alımını arttırarak , metabolizmamızı güçlendirmektir.Ayrıca stresli bir ortamın içindeysek , o ortamdan da uzaklaşmamız bize fayda sağlayabilir.

Bitkisel Uçuk Tedavisi

Bitkisel yöntemlere geçmeden önce uçuk tedavisinde Zovirax markalı ilaç sıkça kullanılır.9.97 TL satış fiyatı ile eczanelerden alabilirsiniz.Bitkisel olarak size 2 yöntemi önerebilirim.

zovirax

Sarımsak ile Uçuk Tedavisi

  • Sarımsağı iyice soyun.
  • Uçuk olan bölgenizi temizleyin.
  • Soyulmuş sarımsak ile çok fazla bastırmadan ve uçuğun her yerine değecek şekilde masaj yapın.

Bal ile Uçuk Tedavisi

  • Uçuk olan bölgenizi iyici temizleyiniz.
  • Daha sonra bu bölgeye bir miktar bal sürünüz.(herhangi bir bal olabilir)
  • Balın akmaması içinde yatar pozisyonda sürmeniz faydalı olacaktır.  [ads2]

Bu yöntemleri sık sık uygulamanızda yarar var.Sonuçta alacağınız ilaçlar da bu maddelerden yapılmaktadır. Allah’ın bize bahşettiği , bu nimetleri de hastalıklarımızın tedavisinde kullanabiliriz.Bu sayede ilaçların hem yan etkilerinden hem de maddi zorluklarından kurtuluruz.

Unutmadan belirtelim , uçuğunuz uzun süre boyunca geçmiyorsa , doktora görünmenizde yarar var.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.