Donut Topuz Nasıl Yapılır ?

Donut Topuz Nasıl Yapılır ?

0 68

[ads1] Sıcak yaz aylarında uzun saçlarınız sizi rahatsız mı ediyor? Önemli bir davete katılmanız gerekiyor ama şık bir saç için zamanınız mı yok? O zaman kısa sürede yapılan ve çok şık duran bu topuz sizin için vazgeçilmez olacaktır. Donut topuzlar son iki – üç sezondur kadınların tercih ettiği saç modelleri arasında hatırı sayılır bir yere sahip. Üstelik donut topuz yapmak çok kolay. Donut topuz, balerin topuzu, depresyon saçı gibi isimlerle de nitelendirilebiliyor. Peki, donut topuz nasıl yapılıyor? İşte cevabı:

Donut topuz yapmak için saçlarınız çok ince ise öncelikle topuz süngerlerinden edinmeniz gerekiyor. Bu süngerlerin büyüklükleri sizin tercihinize göre değişiyor. İstediğiniz boy süngeri çok küçük rakamlara temin edebilirsiniz. Donut topuzu yapmak için öncelikle saçınızı sıkıca toplamalısınız. Yani aslında saçınızı biraz yukardan atkuyruğu yapmalısınız. Saçınızı topladıktan sonra süngeri saçınıza düzgün bir şekilde yerleştirmelisiniz. Daha sonra saçlarınızı tutam tutam alıp süngerin çevresinde döndürmeli ve  bu tutamları alt taraftan sabitleyerek bir toka yardımı ile tutturmalısınız.[ads2]

Süngerin etrafı tamamen dolana kadar aynı işlemi tekrar etmelisiniz. Topuzunuzda boş kalan yerler varsa el yordamı ile bu boşlukları bulup doldurmalısınız. Eğer topuzunuzu hiç boşluk kalmayacak şekilde yaptıysanız ve süngeriniz saçınızın altından gözükmüyorsa bu konuda başarılı olduğunuzu söyleyebiliriz. Topuzunuzun uzun süre dayanmasını ve muntazam gözükmesini istiyorsanız saçınıza uygun bir sprey yardımı ile topuzunuzu sabitleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.