Dünyanın En Pahalı Şampanyası

Dünyanın En Pahalı Şampanyası

1 773

Şampanya , genellikle özel günlerde tüketilen bir alkollü içecek türüdür.Kutlama , doğum günü , düğün v.b. aktivitelerde bir şişe şampanya alınır (genellikle Migros’tan),  patlatır ve misafirlerinize ikram edilir. Fakat bu şampanyayı almak ve hele ki patlatıp , ikram etmek herkesin harcı değil.İşte dünyanın en pahalı şampanyası …

İsmi Gout de Diamants olan , dünyanın en pahalı şampanyası ününe sahip olan bu şampanya , hem görenleri hem de içebilenleri hayrete düşürüyor.Geçmişi tam 1789 yılına kadar uzanan Gout de Diamants ,  sadece içimi değil , sunulduğu şişesi de ayrı bir lükse sahip.Şişenin üzerinde bulunan logo 12 karat beyaz altından üretilmiş ve tam19 karat pırlanta üzerine yerleştirilmiş.Gout de Diamants daha çok şampanya koleksiyoncuları tarafından rağbet gördüğünü de belirtmemizde fayda var.

dunyanin-en-pahali-sampanyasi-2

Gelelim fiyatına…

Bu şampanyanın satış fiyatı tam 1.2 milyon dolar yani 2,6 milyon tl.Yanlış anlaşılmasın bu fiyat sadece bir şişesinin bedeli.Eğer bir şişe şampanyaya verebileceğiniz 2,6 milyon liranız varsa ,  şampanyanın resmi sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Bunu Okuyan Bunları da Okudu

1 Yorum

  1. Dünyadaki adelet işte.Afrikada su bulamayıp ölen insanlar , bir taraftan şu ice bucket challenge denen olayı bir taraftan da bu şampanya.Allah sonumuzu hayır etsin..

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.