Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir ?

Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir ?

0 7692

[ads1]Evlerimizin banyosunda kullandığımız duşakabinler, hem görünüm açısından hem de banyonun düzeni açısında oldukça kullanışlıdır. Bu yüzden de son dönemlerde duşakabin olmayan ev neredeyse yok denecek kadar azdır. Ancak sık kullanılan ve sürekli suya maruz kalan duşakabin temizliği her kadını düşündüren olaydır. Duşakabinler tamamen plastik ve cam maddeden üretilmektedir ve suyun oluşturduğu kireç, sabun artıkları duşakabinlerin temizliğini oldukça güçleştirmektedir.

Kireç çözücüler, banyo temizleyiciler, temizlik süngerleri ve armatür temizleyiciler duşakabin temizliği için kullanılan temizlik malzemelerinden bazılarıdır. Kireç sökücüyü duşakabin camına sıktıktan sonra biraz bekleyip, daha sonra süngerler cam yüzeyleri sildiğinizde tüm sabun ve kireç artıklarının temizlendiğini göreceksiniz.

Ayrıca duşakabin camı ve çerçevesinin birleştiği kısımlar sabun artıklarının oluşturduğu sararmalar oluşabilir. Bu bölümlerde eski bir diş fırçası ile temizliği sağlayabilirsiniz. Daha sonra tüm yüzeyleri iyice durulamanız gerekir. Çünkü duşakabinler küçük ve kapalı alanlar olduğu için; kimyasal maddeler iyice durulanmadığında sağlığınıza zarar verebilir.[ads2]

Kimyasal madde kullanmak istemeyen kişiler ise sirke ile bütün evde olduğu gibi duşakabinde de temizlik yapabilirler. Sirke en doğal temizlik ve parlatıcı madde görevini üstlenmektedir. Duşakabin temizliğini tamamladıktan sonra yapmanız gereken iyice kurumasını sağlamaktır, aksi halde su lekeleri hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca her duştan sonra duşakabin camlarını durulamanız ve kuruması için kapısını açık bırakmanız sizin için yardımcı olacaktır.

Evdeki Balık Kokusu Nasıl Giderilir ?

Bunu Okuyan Bunları da Okudu

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.