Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ?

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ?

0 163

[ads1] Sağlıklı, güzel ve bembeyaz dişler mükemmel bir fiziki görünüm sağlamada fark yaratan bir unsurdur. Şık bir tarzda giyinmiş, tüm aksesuarları zevkli ve uyumlu, mükemmel saçlara sahip birinin görünümünün etkisi, gülümsediğinde beyaz olmayan dişlerle neredeyse sıfıra indirecektir. Beyaz görünümlü dişlerin önemi bu kadar büyük olmasa diş beyazlatma işlemleri veya porselen ve diğer malzemelerden yapılan dişler bu kadar yayınlaşmazdı belki de.

Kuşkusuz sağlık ve güzelliğin temeli etkili ve düzenli bir ağız bakımından geçer. Dişlerin mutlaka günde iki kez fırçalanması, mutlaka ihmal edilen ancak diş doktorlarınca ısrarla tavsiye edilen diş ipi kullanılması, 6 ayda veya en geç senede bir kez diş hekimine düzenli olarak gidilerek diş taşları ve vb. temizlenmesi, dolgu ve/veya kanal tedavilerinin yapılması veya son çare olarak çekilmesi gereklidir. Yine diş sağlığında çok önemli olan sağlıklı diş etlerinin dişlerimiz ve ağız sağlığımızın için ne kadar önemli olduğunun göz ardı edilmemesi de oldukça önemlidir.

Düzenli fırçalama dişlerin sağlığını koruduğu gibi temiz bir ağız ve iyi fırçalanan dişler, dil, hatta yanak içleri hem bakteri ve plakların oluşumunu önleyecek ve dişlerin çürümesine engel olacağı gibi daha diş beyazlatmaya da yarayacaktır.

Evde Dişlerinizi Beyazlatın

Beyaz dişlere kavuşmak için yine diş hekimleri tarafından uygulanan diş beyazlatma işlemleri yapılabilir. Bu işlemler de belirli süre devam ettiği için yine bu beyazlatmayı korumak ve uzun süreli etkisini sağlamak için ağız bakımı ve diş sağlığına dikkat etmek gereklidir.
Gerek iş yaşamımızda, gerekse gündelik yaşamda sürekli ve sık olarak tükettiğimiz çay ve kahve gibi içecekler dişlerimizin beyazlığına ister istemez olumsuz etkide bulunabiliyorlar, bu durum ise ister diş beyazlatma işlemi yaptıralım isterse temizlik ve bakımına dikkat edelim yine de bu işlemlerin etkisini oldukça azaltmaktadır.

Sigara da yine dişlerin sararmasına, kararmasına, çürümesine neden olup, diş sağlığına olumsuz etkisi çok fazla olan bir etkendir. O yüzden sigarayı [ads2] bırakmak genel sağlığımızı korumak dışında aynı zamanda dişlerimizin sağlığı için de mükemmel bir çözüm ve karar olacaktır.
Son zamanlarda piyasada üretilen diş macunlarında daha fazla diş beyazlatma özellikleri olan ürünlere yoğunlaşılmıştır. Dolayısıyla diş macunu seçiminde beyazlaştırıcı etkisi güçlü ürünler dişlerde daha beyaz bir görünümün sağlanması için tercih edilebilir.

Klasik ve halk arasında yaygın kullanılan pratik bilgilerden bir tanesi ise diş fırçasına biraz karbonat koyarak, onunla fırçalamak şeklindedir. Diş minelerine zarar verip vermediği konusu halen tartışılmaktadır.Dişleri kaplatarak belirgin bir beyazlık kazanmak isterseniz her türlü porselen, lamine vb. kaplamaları diş hekiminize başvurarak deneyebilirsiniz. Güzellik ve sağlık için bembeyaz, ışıl ışıl dişler, fresh bir nefes ve korkmadan rahatça gülümseye bileceğiniz bir ağız ile dış görünümde ve buna paralel olarak pozitif bir ruh hali ile mükemmellik seviyesine ulaşmak çok da zor değildir.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.