Evde Ruj Yapmak İster Misiniz ?

Evde Ruj Yapmak İster Misiniz ?

0 788

[ads1] Dışarıdaki rujlara güvenmiyor olabilirsiniz. Ya da kimyasal şeylere alerjiniz var. Ama rujdan vazgeçemiyorsunuz. Hamile olduğunuz dönemde de hiçbir kadına kimyasal rujları önermiyoruz. Bunun için en güzel cevabı ise kendinizin hazırlayabileceği bir doğal ruj. Birkaç malzeme ile evde doğal ruj yapabilirsiniz.

Bunun için elinizde olması gereken malzemeler şunlar; bal mumu, vazelin, 1 tatlı kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı kırmızı gıda boyası (İsteğe bağlı olarak istediğiniz gıda boyası renginden alabilirsiniz.), 1 adet vanilya, bir kap (çok küçük olmamak şartı ile ve karışımı içine koymak için), 1 çay kaşığı (karışımı karıştırmak için), bir adet küçük krem kabı (ruju içine koymak için) ve son olarak da içi su dolu bir kahve makinesi gerekli.

Evde Doğal Ruj Yapımı

Öncelikle bir çay kaşığı vazelini kapımıza koyuyoruz. İçi su dolu olan kahve makinemizin üstüne kapın içine su koyarak vazelini burada eritiyoruz. Eriyen vazelinin içine de bir tatlı kaşığı gliserinimizi ekliyoruz. Bununla birlikte elimizde bulunan vanilyadan bir tatlı kaşığı alarak kapın içine koyuyoruz. Daha sonra bir çay kaşığı kırmızı gıda boyasını ekleyerek karışımı karıştırıyoruz.

Karışım katılaşıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Daha sonra elimizde bulunan küçük krem kapının içine koyarak beş dakika donmasını bekliyoruz. Daha sonra da elimizde bulunan dudak fırçası ile de dudağımıza uyguluyoruz. Böylelikle kendi doğal rujunuzu yapmış oluyorsunuz.

Bu şekilde olan doğal rujumuzu beğenmemiş ya da yapamayacağınıza inanıyorsanız bir başka doğal ruj tarifine geçelim. Size vereceğim bu ruj tarifi dudaklarınızı dolgunlaştırıcı bir görüntü de veriyor.

Evde ruj yapmak için gerekli olan malzemeler; 1 tatlı kaşığı gliserin, ½ çay kaşığı(çay kaşığının yarısı kadar) kırmızı gıda boyası, 1 çay kaşığı aloe vera yağı, 1 çay kaşığı karabiber yağı ve son olarak da 1 yemek kaşığı vazelin.

Öncelikle bir yemek kaşığı vazelini alıyoruz. Bir kabın içerisine yerleştiriyoruz. Bir tatlı kaşığı gliserin ekliyoruz. Bunu sebebi ise rujunuzda [ads2] hafif bir parlaklık katması ve dudaklarınızı nemlendirmesi için karışımımıza ekliyoruz. (Gliserinin bir yararı da dudak çatlaklarınıza iyi gelir, dudağınızı nemlendirir.) Bu vazelin ile gliserini güzelce karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra içerisine bir çay kaşığı karabiber yağı ekliyoruz.(Bir çay kaşığından fazla olmasın.) Dudağınıza bir zararı dokunmasın diye de içerisine bir çay kaşığı aloe vera yağı katıyoruz. Bunları güzel bir şekilde karıştırıyoruz.

Daha sonra (siz isterseniz farklı bir renk kullanabilirsiniz) içerisine ½ çay kaşığı (çay kaşığının yarısı kadar) kırmızı gıda boyası ekliyoruz. Gıda boyasını ekledikten sonra karşımı katılaşıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Karışım hafif katılaşınca evimizde bulunan ufak bir kaba koyuyoruz. Böylelikle doğal rujumuzu yapmış oluyoruz.

Sizde kimyasal malzemeleri sevmiyor ve suratınıza sürmekten hoşlanmıyorsanız evinizde birkaç malzeme ile kendinize doğal bir ruj yapabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.