iPhone Şarj Sorunu Çözümü

iPhone Şarj Sorunu Çözümü

0 293

[ads1]Akıllı telefon kullanımında en büyük sorunlardan biri de şarj problemidir.Özellikle iPhone kullanıcıysanız bu sorunu daha sık yaşamanız olası.Binlerce lira verip aldığımız iPhonelarımızı , tam anlamıyla kullanamamaktayız.Bazen düşünüyoruz, “yav o kadar saçma sapan şeyleri , küçücük telefonun içine koyuyorsunuz da niye daha güçlü batarya kullanmayıp da , bizi kanser ediyorsunuz ? ” diye.Halbuki bu teknolojilerinin olduğuna inanıyoruz.Yani o kadar özelliği bir telefona sığdırabilen adam , neden daha güçlü bir batarya kullanmaz değil mi ? Emin olun , Apple sizden bizden daha iyi biliyor bu sorunu.Fakat gerek pazarlama stratejileri , gerekse başka nedenler dolayısı ile bu çizgiden çıkamıyor.En azından bize sızan bilgiler bu kadar.Bu nedenle biz de prizin yanında yaşıyoruz.

Şimdi diğer sitelerde olduğu gibi yok şunu kapatın yok bunu kapatın zırvalarını size anlatmayacağım.”O kadar para verip , o telefonu almışsanız niye kullanmayacağınız arkadaşım ? “Neyse gelelim iPhone Şarj Sorunu Çözümüne..Bu yöntemler ios 7 için düzenlenmiştir.

iphone-sarj-sorunu-cozumu1

1- Bu cümleyi iyi anlayın.Kullanmadığınız servisleri kapatın.Bana sonra demeyin, hani onu kapatın bunu kapatın demeyecektin diye.Ben size kullanmadığınız servisleri kapatın diyorum.Yani hiç navigasyonla işiniz yoksa konum servislerini kapatın.

2- Ekran parlaklığını otomatik düzeye getirin.

iphone-sarj-sorunu-cozumu3

3- Battery Doctor programını indirin.Bu program sayesinde hem optimum şarj süresini hesaplayabilir , hem de ram ve önbellek temizlemesi yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

4- Arka plandaki uygulamalarınızı kapatın.Menü tuşuna uzun basarak , kullanmadığınız uygulamaları yukarı doğru sürükleyin.

5- Her gördüğünüz şeyin fotoğrafını çekmeye çalışmayın.Bunun da bir adabı var 🙂

iphone-sarj-sorunu-cozumu2

6- Bir kafeye gittiniz mi hemen wi-fi’yi sömürün.3g’nizi kapatın , hem paketiniz bitmesin hem de şarjınız.

7- iPhone’nunuza ayda en az 2 kere doldur boşalt işlemini yapın.Nedir bu doldurt boşalt derseniz de ; kısaca telefonun tamamen şarjını bitirip tekrar doldurmak diyebilirim.Bunu yaparken yukarıda bahsettiğim uygulamadan yardım alabilirsiniz.

8- iPhone’nunuz şarjı %10 , %15 de iken kapanıyorsa , bataryanınızın helvasını yapmaya hazırlanın.Maddi açıdan uygun bir zamanınızda bataryanızı değiştirin.Orjinal iPhone bataryaları 100 – 170 TL arası değişmekte.Dikkat edin kazıklanmayın.

9- Sevgiliniz önce sen kapat diyorsa kapatın.Uzatmaya lüzum yok.Sonra telefona suç bulmayın.Biraz üstüruplu konuşun.

10- Gidip 10 liraya çakma bataryalar almayın.2bin lira telefona veriyorsunuz , gidin orjinal batarya alın.Hem canınıza hem malınıza zarar gelebilir.Bu işler şakaya gelmez.

11- Bırakın biraz alet de nefes alsın.Kapağını filan çıkarın, soğumaya bırakın.(Özellikle şarj ederken)Çok sıcak ortamlardan muhafaza edin.Ateşe yaklaşmayın 🙂

12- Siri’ye Türkçe küfür etme hevesinizi aldıysanız , kapatın gitsin.  [ads2]

13- Otomatik tarih saat ayarla seçeneğini kapatın.Bir kere doğru ayarladınız mı yeter artar bile.

14- Apaçi duvar kağıtları kullanmayın.Özellikle hareketli olanlarından.

15- Arka planda uygulama yenilemeyi de kapatabilirsiniz.

iPhone batarya sorununu çözmek için bu adımları uygulayın.Baktınız olmuyor , değiştirin bataryayı.Yapacak başka birşey de yok.Bilmediğiniz yerleri de fazla kurcalamayın , sonra kaş yapayım derken göz çıkartırsınız :)Ben yapamadım diyen varsa,  yorum atsın tonla bilgi hemen imdadına koşsun.Hadi sağlıcakla kalın canlarım 🙂

Bunu Okuyan Bunları da Okudu

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.