Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır ?

Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır ?

0 123

[ads1] Kil maskesi her cilt tipine uygun bir maskedir. Kil maskesiyle cildin yenilenmesi ve taze kalması sağlanabilir. Cilt maskesi evde kolayca uygulanabilecek sağlıklı bir yöntemdir. Kimyasal ürünler kullanmadan yapılabilecek güzelleşme yöntemlerinden birisidir.

Kil tek başına kullanılabileceği gibi değişik malzemelerle de kullanılabilir. Kil maskesi cildi temizler, ölü derinin atılmasını sağlayarak cildi yeniler, cildi sıkılaştırır ve besler, toksinlerin atılmasını sağlar. Kil cildin en derinindeki kirlerin temizlenmesini sağlar. Cilt içindeki sıvı mekanizmasını düzenleyerek iyileşmeyi ve yeniden yapılanmayı kolaylaştırır. Kil maskesi evde uygulanabilecek en kolay ve en ucuz yöntemlerden biridir.

Kil ürünleri birçok yerde satılır. İyi bir kil maskesi yapmak için ince, yeşil veya beyaz bir kil kullanılabilir. Eğer kili toz halinde almazsanız onu bir robot yardımıyla toz haline getirebilirsiniz. Beyaz kil en doğal olan kildir. Normal ve karma ciltler için uygulanabilir. Yeşil kil güçlü bir terapi etkisine sahiptir cildi kurulaştırır bu nedenle yağlı ciltler için daha uygundur.

Kil maskesi için malzemeler:

  • 1 çay kaşığı kil
  • 1 çay kaşığı limon
  • 1 çay kaşığı aspirin tozu

Hazırlanışı:

2 adet aspirin ezilerek toz haline getirilir. Kilin içerisine sırasıyla limon ve aspirin tozu ilave edilir. Hazırlanan karışım yüze sürülerek 20 dakika bekletilir. Daha sonra ciltten çıkarılır. Maske yüzde fazla bir ısınma yaparsa süre bekletilmeden çıkartılmalıdır.

Kil maskesinin işe yaraması için düzenli olarak 10 günde bir kere yüze uygulanmalıdır.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.