Kıyafetteki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kıyafetteki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

0 8608

[ads1] Özellikle severek giydiğimiz kazak ve gömleklerimize yemek anında damlayan yağların meydana getirdiği yağ lekeleri, başta bayanlar olmak üzere herkesin sahip olduğu korkulu rüyalarından biridir. Hem de en sevdiğiniz kıyafetinize yağ lekesi bulaşmış ise, vay halinize.

Ve bu yağ lekelerinden kurtulmak adına sarf edilen çaba her ne kadar fazla olursa olsun ne yazık ki genelde işe yaramaz ve hatta lekenin yayılarak daha da inatçı bir konuma gelmesine sebep olur. İşte bu inatçı lekeden kurtulmanın mucize bir yolu bulunmakta ve bu yol da C vitamini deposu limondan geçmekte.

Tam bir vitamin ve mineral deposu olan limon, soğuk algınlığına yakalanan kimseler için tam bir deva niteliği taşımaktadır. Bilinen bu özelliğinin yanında bir de, limon yüksek oranda sitrik asit içeren bir turunçgildir ve sitrik asit, özellikle yağ lekerinin en büyük düşmanıdır. Yağ lekesini çıkarmak için kullanılan limon formülünü uygulamak da oldukça kolaydır.

Kıyafetinizdeki yağ lekesini çıkarmak için, yağ lekesinin bulaştığı alana derhal limon suyu dökülür ve ardından leke bölgesinde bir dilim limon bekletilir. Bunun dışında eğer var olan alandaki yağ lekesi eskiden kalmaysa, lekeli bölgeye 2 gün boyunca limon suyu uygulamak, lekeden kurtulmak için yeterli olacaktır.

Grip gibi rahatsızlıklarda içerdiği vitamin ve mineral sayesinde çözüm olan limon, sahip olduğu sitrik asit sayesinde yağ lekelerini çözmede adeta bir mucize niteliği taşımaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.