Renkli Gözlü Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı ?

Renkli Gözlü Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı ?

0 635

[ads1] Makyaj yapmak aslında bir sanattır. Usta ellerde yapılan bir makyajla mükemmel bir görüntüye kavuşabilir ya da bilinçsizce yapılan bir makyajla tüm güzelliğinizi gölgede bırakabilirsiniz. Renkli gözlü kadınlar, diğer kadınlara göre şanslıdır. Makyaj yapmasalar bile gözlerinin güzelliği ile çevrelerini büyüleyebilirler. Ancak renkli gözlü kadınlar da doğru renk seçimleri ve uygulanan makyaj teknikleri ile bakışlarına derinlik kazandırabilirler.

Renkli gözlü bayanlarda far seçimi çok önemlidir. Renkli gözlüler asla gözleriyle aynı renk ve tonda farları tercih etmemelidir. Yani mavi gözlüler mavi renk farlardan, yeşil gözlüler yeşil renk farlardan uzak durmalıdır. Yeşil veya ela gözlü bayanlar far seçiminde krem, pudra, mor ve bronz tonları tercih edebilirler. Göz kaleminde ise bakışlarını yumuşatmak amacıyla kahverengi ve gri tonlarını tercih edebilirler. Yeşil ve ela gözlüler doğal bir görünüm yakalamak istiyorlarsa kahverengi bir rimel kullanarak göz makyajlarını tamamlayabilirler.

Mavi gözlü bayanlar krem, kahverengi tonları, tozpembe, açık bakır tonlarında far kullanabilirler. [ads2]Gözleri belirginleştirmek için uygulanacak en güzel yöntem eye liner kullanmaktır. Eye liner ile bakışlara derinlik kazandırmak mümkün. Siyah ya da koyu lacivert renklerde kullanılacak kalemler de göz makyajını kusursuz hale getirebilir. Rimel tercihleri de yine siyah ve koyu lacivert tonlarında olmalıdır.

Renkli gözlü bayanlar gözlerini ön plana çıkarmak istiyorlarsa göz makyajlarına ağırlık vermelidirler. Kullanacakları ruj ve allık renkleri, göz makyajını gölgeleyecek renkler olmamalıdır. Ruj ve allıkta uçuk pembe ve şeftali tonlarını kullanılabilirler. Makyaj hakkındaki bu pratik bilgileri kullanarak, siz de gözlerinizle insanları büyüleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.