Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

0 87

[ads1] Sağlıklı, dökülmeyen ve pırıl pırıl, canlı saçlara kavuşmak herkesin istediği bir şeydir. Güzellik ve sağlığın en önemli göstergelerinden biridir sağlıklı saçlar.Sağlıklı saçlarda dökülme minimum seviyededir. Parlaklığı ve ipeksiliği mutlaka fark edilir. Peki, bu sağlıklı görüntüyü nasıl elde edebiliriz.

Her gün yıkama yapmak saç derisindeki yararlı yağların oluşturduğu ortamı etkilediği için mümkünse gün aşırı yıkanması gereklidir. Ve yine düzenli şekilde saç derisine yapılan onar, yirmişer dakikalık masajlar kan dolaşımını artıracağı için nefes almayı da sağlayacak ve saçların beslenmesine ve sağlıklı olmasına ciddi anlamda katkıda bulunacaktır.

Mutlaka saç cinsinize uygun ve PH değeri yüksek bir şampuan ve saç kremi kullanılması dışında zorunlu olarak işlem görmüş saçlar daha çok yıpranacağı için en az ayda bir kez veya on beş günde bir saçınıza uygulayacağınız bir saç maskesi ile aldığınız sonuçlara inanamayacaksınız. Saç bakım maskeleri piyasada hazır olarak satışa sunulduğu gibi evde de kolaylıkla ve maliyeti daha düşük olarak gerçekleştirilebilir. Saçlarınızda mucizevi bir değişim yaratacak ve evde yapılabilmesi oldukça pratik bir kaç saç maskesi türü sunabiliriz size:

Peki Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

  • Bir yemek kaşığı saf zeytinyağı, bir yumurtanın akı, bir kaç damla limon suyunu karıştırıp saçlarınıza sürün, saç diplerine doğru mesaj yaparak iyice yedirin. On beş dakika bekletin ve ılık su ve şampuan ile yıkayın saçlarınızın yumuşacık ve parlak olduğunu göreceksiniz.
  • Saçınızda kepeklenme sorunu var ise durulamadan önce bir litre suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ilave ederseniz hem daha parlak ve hem de kepeksiz saçlara kavuşmuş olursunuz.
  • Bir tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı bal karışımını saç diplerinize iyice sürüp on beş dakika bekletip yıkayın, cansız saçlarınız sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.
  • Bir tatlı kaşığı yaş maya, 1 yemek kaşığı mayonez, bir damla limon suyu, bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp saçınıza uygulayın, on beş dakika sonra yıkayın ışıl ışıl saçlara kavuşacaksınız.
  • 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal, yarım bardak süt ile karıştırıp saçlarınıza sürün ve on beş ila yirmi dakika bekletin saçlarınızın daha iyi göründüğünü, kurumuş ve yıpranmış bir saç görüntüsünden eser kalmadığını göreceksiniz.
  • Bir Avokadoyu ezip, içine biraz limon suyu damlatın, saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve yirmi dakika bekletin, bu karışımdan yüzünüz [ads2] için de faydalanabilirsiniz. Daha sonra iyice yıkayın sonuca siz de şaşıracaksınız. Saçlarınız hem yumuşak hem de çok canlı bir görünüme kavuşacaktır.
  • Hindistan cevizi yağını biraz bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın 10 ila 15 dakika saçınızda bekletin yumuşacık ve kolay şekil alacaktır.

Yukarıdaki maskeleri belirli aralıklarla uyguladığınızda saç dökülmesinde azalma, parlak ve bakımlı saçlara kavuşmuş olarak daha iyi hissedeceksiniz. Ancak sebze ve meyve ağırlıklı, omega 3, biotin bakımından zengin bir beslenme bunun için zorunludur.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.