Selülite Ne İyi Gelir ?

Selülite Ne İyi Gelir ?

0 49

Portakal Kabuğundan Pürüzsüz Bir Cilde Giden Yol

Selülit, kadınların kâbusu olmaktan çok aha ötelerde seyreden bir sağlık sorunu olmaktadır. Güzellik ve bakım adına oradan oraya koşturan kadınların selülit diye bir şey ile karşılaşmaları [ads1]güzelim cildi portakal kabuğu gibi görünmesi çıldırmak için etkili bir sebep olmaktadır. Özellikle yaz aylarında bikini, mini etekler, mini elbiseler veya şort giymek için öncelikle selülit kontrolü yapılmaktadır. Ne yazık ki gereken özen gösterilmediği takdirde selülitli dolaşmak zorunda kalınmaktadır.

Yanlış beslenme, fazla kilolar ve sık sık kilo alıp verme gibi nedenler selülit oluşumunu gerçekleştirmektedir. Asitli yiyecekler, turşu suyu, şalgam ve hazır satılan meyve suları gibi içeceklerin içilmemesi gerekmektedir. Bunların yerine; ada çayı, taze sıkılmış meyve suları, soda, ayran, sıkma taze sebze suları gibi içecekler tüketilmesi gerekmektedir.

Selülitten Kurtulma Yolları ve Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle duş aldıktan sonra ya da alırken kese ile canınızı yakmadan cildin nefes alması için vücudun keselenmesi selilütü öncelemektedir.Anti selülit kremleri ile düzenli olarak masaj yapılması selülit oluşumunu önlemekte var ise yok olmasına yardımcı olmaktadır. Masaj yaparak selülitleri ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.[ads2]Dairesel hareketlerle kalçanızdan başlayarak basen bölgesini ve dizlerin iç tarafına masaj yapılmaktadır.

Dolaşım masajları ve lenfatik drenaj masajı adı verilen tıbbi masajlar bulunmaktadır. Bu yöntemler yolu ile de selülite dur demek ve yok etmek mümkün olmaktadır. Bu uyarılar dikkate alındığında selülitsiz bir yaşama başlanabilmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.