Ter Kokusu Nasıl Önlenir ?

Ter Kokusu Nasıl Önlenir ?

2 202
[ads1]Özellikle bu sıcak yaz günlerinde hepimiz bolca terliyoruz.Bu terin yaydığı koku hem bizi hem de çevredeki insanları rahatsız etmekte.Özellikle nemli bir bölgede yaşıyorsanız , bu duruma daha çok maruz kalıyorsunuz demektir.Hele ki bir iş görüşmesine giderken ya da randevuya çıkacağınız zaman , terlemeniz ve bunun akabinde de ter kokusu oluşması hepimizin korkulu rüyası oluyor.Fakat sizler için Tonla Bilgi olarak bu konuyu  araştırdık.İşte ter kokusunu önlemek için yapmanız gerekenler.
  • İlk olarak temizliğe önem vermelisiniz.Terleyen genital bölgelerimiz , temiz ve tıraşlı olmalı.Bu bölgelerde bulunan kıllar , daha fazla ter kokusuna neden olmaktadır.
  • Ter kokusu oluşmasına bitkisel çözüm ise ; sabah aç karnına ılık suya limon damlatarak ya da zeytin yaprağını bir bardak suda demleyip içmeniz durumunda , ter kokunuz gün boyunca büyük ölçüde hafifleyecektir.
  • Gün boyunca bolca su içmeye özen gösterin.Vücudunuzdaki tuz/su dengesini iyi tutun.
  • Özellikle body t-shirtler , sıkı ve hava almayan giysiler daha çok terlememize sebep olur.Bu yüzden olabildiğince hava alan giysiler ve kumaşlar tercih ediniz.
  • Ter kokusunu önleyen pudralı deodorantlar kullanabilirsiniz.Bu da aynı[ads1] fazla terleminizi , terinizin iz bırakmasını ya da kokmasını önleyecektir.
  • Genital bölgelerimizde bakteri oluşumunu elimizden geldiğince azaltmalıyız.Bunun yolu da bu bölgeleri temiz tutmaktan geçer.Genital bölgelerimizi sıkça yıkayıp hatta kolonya gibi alkol içeren maddeler ile temizleyerek bunu sağlayabiliriz.

Yazımızı bitirmeden hatırlatmak isterim ki bu alacağınız önlemler terlemenize yine engel olmayacaktır.Sadece terlediğinizde yayılan ter kokusunu azaltmaya yarayacaktır.Eğer çok fazla terliyorum diyorsanız , doktorunuza görünmenizde fayda var.Fakat ne olursa olsun bol su için.Fazla terliyorum diye sıvı tüketimini , hele ki bu yaz günlerinde sakın ola azaltmayın.

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

2 Yorum

  1. Altınızda klimalı araba olduktan sonra , ter kokusu sorun olmaz.Fakat yararlı bilgiler paylaşmışınız.Uygulayacağım.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.