Tırnakların Kırılması Nasıl Önlenir ?

Tırnakların Kırılması Nasıl Önlenir ?

0 589

[ads1] El bakımı kadınlar için de erkekler için de çok önemlidir. Elleri güzel gösteren en önemli şey tırnak bakımıdır. Bakımlı ve temiz tırnaklar için önce tırnakların sağlıklı olması gerekir. Tırnaklar bazen sağlık sorunları nedeniyle bazen de iş yaparken çeşitli sebeplerle kırılabilir.

Tırnaklarımızın Kırılması Nasıl Önleyebiliriz ?

Tırnak bakımı yapılmadığı zaman tırnaklar sararır ve kırılır. Sağlıklı bir vücut için sağlıklı beslenmek gerektiği gibi sağlıklı tırnaklar içinde sağlıklı beslenmek gerekir. Tırnaklara zarar verecek kimyasal ürünler olan oje aseton gibi şeylerden uzak durulmalıdır. Tırnakları kısaltmak için kesmek yerine törpüleme işlemi uygulanabilir. Tırnaklar fazla uzamadan ara ara törpüleme yapılarak istenilen kısalıkta olması sağlanabilir. Tırnakların kesim şekli de tırnak kırılmasına neden olabilir. Küt biçimde kesilen tırnak daha çabuk kırılır.

Tırnakların kırılmaması ve daha da sertleşmesi için haftada iki kere limonla ovulabilir. Ayrıca iyotlu soğuk su içerisinde ellerinizi 15 dakika bekletebilirsiniz. Haftada bir kere bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Suyun sıcak olması tırnakları yumuşatır bu nedenle soğuk su kullanılmalıdır.

Tırnakların kırılmaması ve sağlıklı olmak için yapılması gereken en önemli şeylerden biri ise bol bol su içmektir. Kimyasal ürünleri kullanmadan bu yöntemlerle de tırnaklarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.