Yağlı Ciltler Nasıl Temizlenmelidir ?

Yağlı Ciltler Nasıl Temizlenmelidir ?

0 195

[ads1] Yağlı cilt temizliği birçok kişi tarafından problem olarak görülse de aslında bir problem değildir. Cilt yağlarının görevi cildin kurumasını önlemektir. Herkesin de bildiği gibi kuruyan cilt daha çabuk yaşlanır. O halde cildimizin yağlı olması bir problemden öte bizim için avantajdır. Burada önemli olan cilt temizliğimizi nasıl yaptığımız ve yağlı cildimizi nasıl yönettiğimizdir.

Cildi yağlı olan bireyler için en önemli püf noktalarından biri de, ciltlerini temizlerken süt formundaki temizleyiciler yerine jel formundaki temizleyicileri tercih etmelidirler. Jel temizleyiciler içerisindeki alkol oranı yüksek olduğundan ve yıkarken köpürtme işlemi yapıldığından gözenekler çok daha iyi temizlenmektedir.

Yağlı ciltte mutlaka su ile temizleme işlemi yapılmalıdır. Su ile arındırılan cilde mutlaka alkol içeren tonik uygulanmalıdır. Tonik cilt temizliğinden arta kalanların temizlenmesini sağladığı gibi aynı zamanda da cilt gözeneklerinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Tonik uyguladığınız cildinizi sonrasında nemlendirmeniz gerekmektedir. Cildinizi nemlendirirken de kesinlikle su oranı yüksek, jel formundaki nemlendirici ürünleri tercih etmelisiniz.

Makyaj ürünlerinde ise pudralı ürünler tercih edilmelidir. Doğal içerikli makyaj ürünlerini tercih ettiğiniz takdirde cildiniz nefes alacaktır ve yağlanma daha az olacaktır. [ads2] Yağ içeren fondötenler de yağlı ciltler için uygun makyaj malzemelerinden değildir. Gün içerisinde kullanacağınız transparan pudralar cildinizin parlamasını da engelleyecektir.

Yağlı ciltler sivilce ve akne oluşumuna meyilli ciltler olduğundan tercih edeceğiniz temizleme ve makyaj ürünleri dermotolojik ürünler veya doğal ürünler olmalıdır. Cilt sorunlarını tedavi edici ürünleri kullanmanız sizin yararınızadır.

Sizin de yağlı cilt temizleme yöntemleriniz varsa, bizimle yorum yaparak paylaşırsanız sevinirim. Sağlıklı günler..

Yorum Yok

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.